EMEĞİNİZİ PROJELENDİRİYORUZ...

EMEĞİNİZİ PROJELENDİRİYORUZ...
26/05/2021 Çarşamba

     Avrupa Birliği  ve Aile   Çalışma ve Sosyal Bakanlığının işbirliği ile Türkiye genelinde 31.12.2021 yıl sonuna kadar mesleki yeterlilik kursları verilerek emekçilerimizin emeğini belgelendiriyoruz.
     Mesleki Yeterlilik Kurumunca 20 Eylül 2017 Tarihli Resmi gazetenin sayısında Mesleki Yeterlilik belgesi Zorunluluğu getirilen Mesleklere ilişkin bir tebliğ yayınlanmıştır. 5544 Sayılı Kanun Gereğince tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfına iren çalışma ve Sosyal Güvenlik Kurumunca 31.12.2021 yılından sonra Mesleki Yeterlilik belgesi Almayan kişilerin Kanun kapsamında çalıştırılmayacağı belirtilmiştir.
     Bu Kapsamda İlçemizde bulunan emekçilerimizin  31.12.2021  yılından sonra meslek alanında  mağduriyet yaşamamaları için  Yunak Belediyesi Başkanlığı ,Esnaf Sanatkarlar Odası , Bakkallar odası işbirliği içerisinde  bu projeyi vatandaşlarımıza ücretsiz bir şekilde açılan kurslarla sağlamaktadır.
     Hayata geçirilen proje kapsamında  projenin Birinci etabı tamamlamış olup  projede başarılı olan  kursiyerlerin belgeleri takdim edilmeye başlanmıştır. Yakın bir zaman içerisinde ilçemizde tekrar “Emeğinizi Projelendiriyoruz”  Projesini hayata geçirerek İlçe genelinde bütün emekçilerimize Mesleki Yeterlilik Belgelerini takdim etmeyi planlamaktayız.

Yunak Belediyesi Başkanlığına
Fikirlerinizi Bizimle Paylaşın
Önerilerinizi Buraya Yazın Gönder Butonuna Basın